1 MARS 2010… 24 ORE PA PREZENCEN TONE

Ne emigranet/emigrantet e Greqise, njerez me origjine, gjuhe ,fe, ngjyre lekure dhe bindje politike te ndryshme gjithashtu dhe femijet tane, qe kane  lindur ose jo ketu, njohim kontributin tone ne kete vend…Ne te njejtin moment propogandohemi me komente te padrejta nga grupime te caktuara politike te cilat kane si qellim njollosjen dhe fajesimin e emigranteve dhe femijeve te tyre. Do te donim te ndryshojme kete procedure e cila kohet e fundit synon te perhapet dhe te “helmoje” pjesen derrmuese te shoqerise. nje  procedure  perdoret me menyre percmuese, ne baze te nje perpjekje te dirigjimit  politik….

I emigrantet dhe femjet e tyre shum her ankohen per te drejtat e tyre. Dhe te drejta te barabarta ne jete, ne puna, ne shoqeri. Shum her keto gjeten kundershtime nga Qeveria.

Ne 1 MARS 2010  TE GJITHE NE GREVE …24 ORE PA NE….

NJE FUSHATE NDERKOMBETARE PER PREZANTIMIN E VLERAVE DHE TE PASURISE QE PERBEJNE EMIGRANTET NE TE GJITHE  EVROPEN. FILLOI ME INISIATIVEN E EMIGRANTEVE NE FRANCE, ITALI DHE SYNON TE PERHAPET KUDO. NE GREQI DO PERPIQEMI  PER HERE TE PARE NE 1 MARS  DUKE VENDOSUR QE TE MOS MARRIM PJESE NE PUNET TONA.

 PER 24 ORE LETE MOS PUNOJME PER KOMPANITE.NDERTIMET,ARAT,TE MOS SHKOJNE FEMIJET TANE NE SHKOLLE,MOS TE BLEJME PRODUKTE,TE MOS KONSUMOJME ,MOS TE SHESIM ASGJE…..

Advertisements

Σχολιάστε

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Google+

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Google+. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Σύνδεση με %s